Poškození při přepravě

Byl-li Váš balík viditelně poškozen při přepravě, nebo bylo-li po rozbalení zásilky zjištěno poškození zboží, postupujte prosím dle níže uvedených informací.

Poškození při přepravě

Úvodem je potřeba říci, že každá podobná nepříjemnost způsobená našim zákazníkům nás velice mrzí. Všechny naše zásilky jsou pro podobné případy pojištěny a zákazníci mohou bez problémů u přepravce uplatnit reklamaci.

V každém případě doporučujeme při zjevném poškození přepravního obalu otevřít zásilku ještě za asistence řidiče přepravní společnosti.

Zároveň podotýkáme, že poškození přepravního obalu (krabice, bezpečnostní folie) nemusí automaticky znamenat, že zboží uvnitř je poškozeno. Přepravní obal slouží právě k tomu, aby zboží uchránil od případného poškození během přepravy. Natrhlá či promáčklá krabice tedy ještě nemusí znamenat, že zboží je znehodnoceno a není důvodem k jeho okamžitému odmítnutí.

Jak postupovat v případě, že Vám dopravce doručil poškozenou zásilku?

Pro vyloučení případných pochybností a možného zamítnutí reklamace Prodávajícím je doporučeno Kupujícímu, aby ihned při převzetí zboží, maximálně ve lhůtě 3 pracovních dnů od převzetí nahlásit škodu příslušnému Dopravci, a sepsal s ním protokol o poškození zboží.

Na základě tohoto písemného protokolu o poškození zboží a výsledku šetření Dopravce rozhodne Prodávající o oprávněnosti reklamace, v případě uznání reklamace má Kupující právo na výměnu zboží nebo odstoupení od kupní Smlouvy.

V případě společnosti PPL je to možné buď prostřednictvím tohoto reklamačního formuláře a nebo telefonicky na depu, které Vám zásilku doručovalo. Kontakty na jednotlivá depa společnosti PPL.

Dopravce vás bude obratem kontaktovat a jeho zaměstnanec s Vámi sepíše protokol o škodě, který je nutný k dalšímu řešení situace.

Pokud by vznikl jakýkoliv problém s uplatněním reklamace u dopravce, kontaktujte nás prosím na čísle 585 157 402 nebo na obchod@itek.cz a pokusíme se situaci vyřešit.

Kontaktujte nás!
tel.: 585 157 402
(9:00 - 18:00)

E-mailový zpravodaj

Získejte každý měsíc nabídku zboží za výhodnou cenu!